ATSAUKSME PAR MUMS

03.05.  ATSAUKSME PAR MUMS

Atsauksme publicēta vietnē Facebook, Rīgas pilsētas Bieriņu apkaime lapā:

 

Jauns kaimiņš – Jogas skola "Dipika"

 

Kādā saulainā pavasara sestdienas rītā devos paviesoties tepat Pampāļu ielā 1 esošajā Jogas skolā “Dipika”. Bieriņu apkaimes iedzīvotāji noteikti ir pamanījuši plašo parku, gar kuru tek Mārupīte un parka vidū esošo pērli – Buddas, agrāk Heinrihsona muižu. Gan pie vārtiem, gan skolas durvīm esošie pūķi, īpašuma saimnieka un arhitekta Inta Pujāta darināti, liek noprast, ka šī nav nekāda parastā muiža, bet gan, ka te notiek kaut kas īpašs.

 

Ieejot skolas telpās uzreiz jūtams, šeit laiks rit pavisam savādāk. Skolas telpās valda tāds kluss miers, kādu mūsdienās reti kur var atrast.

 

Lai gan Bieriņi vēl tikai modās, jogas skolā jau notika rosība un nodarbības ritēja pilnā sparā. Kā vēlāk stāstīja jogas skolas vadītāja Natālija Dubiņina, nodarbības šeit sākas agri, darbadienās pat 6 no rīta, lai cilvēki paspētu laicīgi uz darbu.

 

Arī pati Natālija izstaro tādu mieru un harmoniju, ka mans satraukums par atrašanos nepazīstamā vidē pazūd un pavisam drīz es šeit jūtos jau kā mājās. Sanskritā “Dipika” nozīmē “tā, kas dod gaismu” un ar šo vārdu Natālija tika iesvētīta Indijā. Jau 25. gadu Natālija pasniedz jogas nodarbības un arī viņas audzēkņi ir ilggadīgi pasniedzēji šajā skolā. Taujājot vai Indijā dotais vārds uzliek arī kādus pienākumus, Natālija saka, ka jūt atbildību par savu zināšanu nodošanu tālāk, tāpēc viņa regulāri apgūst jaunas zināšanas, ko tālāk sniegt saviem audzēkņiem.

 

Natālija stāsta, ka joga nav nekāda parasta vingrošana kā daudzi varbūt iedomājas – joga ir dzīve un tā kā ķermenis mums katram ir dots tikai viens, tas ir jākopj gan fiziski, gan garīgi, nevar atrauti nodarboties tikai ar kaut ko vienu cilvēkā, tāpēc skolā tiek strādāts gan ar ķermeni, gan ar prātu.

 

Nākamgad jogas skolai “Dipika” būs 20 gadu jubileja un uz Bieriņiem skola pārcēlās pirms nepilna gada.

Uz manu jautājumu par to, kā viņai patīk Bieriņi, Natālija stāsta, ka jau sen esot vēlējusies skolu pārcelt tuvāk dabai un lai gan Bieriņi atrodas Rīgā, te tomēr ir pavisam cita pasaule, vietējie iedzīvotāji ir smaidīgi un draudzīgi, jo ikdienā ir ciešā saistībā ar zemi, dabu, katram ir dārzs un tas ir ļoti svarīgi, jo daba un cilvēks ir saistīti.

 

Kamēr mēs sarunājamies, ir beigušās nodarbības un pavisam drīz ēdamistaba ir pilna bērnu čalošanas – laiks brokastot - sestdienās šeit ir pankūku rīti. Natālija stāsta, ka pieaugušie uz nodarbībām ved savus bērnus un skolas pasniedzēji strādā gan ar maziem bērniem, gan ar pusaudžiem. Tāpat notiek nodarbības senioriem, pāriem un tiek pasniegts kurss par uzturu un dalībnieki paši uz vietas gatavo ēdienus. Papildus tam vasarās tiek rīkotas dienas nometnes bērniem un pieaugušajiem, kā arī lasītas lekcijas un kursi, tiek rīkoti pat koncerti.

 

Šeit tiešām laiks nav jūtams un kamēr cienājos ar tikko izcepto ābolmaizi, ir ieradušies jau nākamie nodarbību apmeklētāji. Mazākie bērni dodas uz vienu zāli, kur vēlāk atskan mūzika un sākas dejas, bet pusaudži dodas uz citu zāli – tur notiek gaisa jogas nodarbības.

 

Lai gan jogas skolā pavadīju visu rītu, mājās ejot nesteidzos – izbaudu. Kur gan vēl Rīgā tā dzied putni un smaržo gaiss, kur gan citur, ja ne šeit, mums ir kaimiņi kuriem var lūgt palīdzību jebkurā dzīves situācijā un kur gan vēl vietējie pazīst katru rejošo balsi un luncinošo asti aiz sētas.

 

Mēs dzīvojam lieliskā vietā blakus labiem cilvēkiem – mēs dzīvojam Bieriņos!

 

Elīna Saule

 

Mīļš paldies Elīnas par siltājiem vārdiem!